• Hızlı Menü
  • Basket Sahası Teli

Tel örgü birçok alanda binaların ya da boş arazilerin çevresini dışa etkilerden korumak amacı ile yapılır. Tel örgü otopark, oyun parkı veya özel mülkiyet alanlarını çerçevelemek ya da sınırlarını belirlemek amacı ile kullanılabildiği gibi basket ya da tenis sahalarını dış etkilerden korumak için de sıklıkla kullanılmaktadır. Tel örgü ile özellikle oyun sahalarında alanın belirlenmesi ve dış çevre ile temasın kesilmesi sağlanmaktadır. Tel örgünün yaygın olarak kullanıldığı alanlardan biride basket sahasıdır.

Basket sahası tel örgü ile dış çevreden ayrıldığı gibi içerde basket oynanan topun da dışarı çıkması engellenmiş olur. Güvenlik açısından da basket sahasının tel örgü ile kapanması çok önem taşımaktadır. Sahanın içerisinde basket oynayan insanların herhangi bir nedenden dışarı çıkması engellenebildiği gibi dış çevreden de sıklıkla içeriye müdahale edilmesinin önüne geçilmektedir. Basket sahası tel örgü ile örtüldüğü zaman kullanılan tel örgünün birinci önceliği dayanıklı olması zorunluluğudur.

Dış çevreden gelebilecek her türlü tehlikeye karşı sahanın ve saha içinde basket oynayan insanların korunması sağlanmış olacaktır. Dayanıklı ve uzun süre kullanılamayan tel örgü hem maliyet açısından hem de güvenlik açısından ciddi risk oluşturmaktadır.

Kullanılan dayanıksız tel örgü ile basket oynandığı sırada çok kötü sürprizle karşılaşma olasılığınız çok yüksektir.

Dayanıklı tel örgüde bulunan en önemli özellik tel örgünün malzemesinin kaliteli olmasıdır. Bu kaliteli malzeme basket sahası tel örgü ve bileşenlerinde kullanılması tel örgünün dayanıklı ve uzun süre kullanılması açısından önemlidir.

FIRATTEL © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları

A.Gazi Mah. Osman Gazi Cad. Öztürk Sk. No:2/2 Sancaktepe/İSTANBUL